Microblading

Microblading je moderní technika permanentního makeupu a prozatím jediná metoda pro dosažení přirozeného obočí.

Při microbladingu se používá speciální ruční pero s čepelkou tvořenou několika mikrohroty v řadě, kterým je do horní vrstvy kůže vykresluje jednotlivý chloupek po chloupku.

Je důležité respektovat sklon a směr růstu přirozených chloupků, typ a barvu pleti a vlasů klientky, pak vytetované chloupky téměř nerozeznáte od vlastních a celkové obočí působí kompaktním a přirozeným dojmem. Správný tvar a symetrii zajišťuje měření pomocí aplikace.

Provedení

Samotný zákrok se skládá z krátké konzultace, kde posoudím stav Vaší pokožky, společně vybereme ideální barvu pigmentů a seznámím Vás s průběhem celé procedury, která trvá 1,5 až 3 hodiny v závislosti na stavu Vašeho obočí.

Bolestivost zákroku je individuální, v druhé fázi vždy aplikuji anestetikum, aby byl zákrok pro Vás co nejkomfortnější. Probíhá vleže za dodržení veškerých hygienických zásad, nástroje používám sterilní, jednorázové.

.

Trvanlivost

Microblading touto metodou vydrží 1,5 až 2 roky a to v závislosti na typu kůže, imunitě, věku, životním stylu a hlavně následné péči po aplikaci. 

Obecně platí, že čím mastnější kůže, tím dříve je pigment z pokožky vyloučen.

 

Kontraindikace

K zásadním kontraindikacím patří: těhotenství, kojení, keloidní jizvy, epilepsie, onkologická onemocnění, infekční onemocnění, viróza, nemoci krve, užívání antibiotik. 

Pokud trpíte alergiemi, diabetem, srdečním a cévním onemocněním, atopickým ekzém nebo jiným kožním onemocněním či užíváte antidepresiva atd. prosím před zákrokem o konzultaci u lékaře, v případě závažnějších problémů si nechte vystavit potvrzení.

Výsledek

Obočí je kompletně zahojeno cca po 28 dnech. Počáteční intenzivní barva během prvních dní vybledne a postupně pak opět tmavne do finální podoby. 

Obočí je po zahojení o 50% bledší a chloupky o 10-15% tenčí než bezprostředně po první aplikaci. 

V 99% případů je potřebná korekce, která se provádí nejdříve 4 týdny nejpozději ovšem 2 měsíce po zákroku.

web vytvořil - WEBNUTO.CZ 2022©